Meie majad

INFO JA KONTAKT

Happy Home lugu

Happy Home on pereettevõte, mis sai alguse ettevõtte loojate Mihkel Nirgi ja Liisa Nirgi suurest kirest arhitektuuri ja uusimate ehitustehnoloogiate vastu. Pikaaegse kinnisvara taustaga Mihkel ja turundus taustaga Liisa alustasid ühiselt kinnisvara arendusega, mille käigus leiti, et Eesti turul napib eristuva disainiga elementmaja lahendusi. Esmalt katsetati väikemajadega: pakuti välikööke, suvemajasid, saunamajasid. Töö käigus leiti uudsel tehnoloogial põhinev unikaalne materjal - ristkihtpuit, mis on täna Happy Home kodude keskmeks.

Unikaalne ristkihtpuit on Happy Home kodude keskmeks

Et kliendid soovisid ka eramuid, liiguti moodulmajadest suuremate elementmajade suunas. Idee oli luua elementmaju nõudlikumale kliendile, mis erineksid turul pakutavast nii arhitektuurselt kui ehitustehnoloogia poolest.  Meie ambitsiooniks on luua kodusid, mis sobivad täiel rinnal elamiseks. Kodusid, mis pakuvad balanssi igapäevaelu kontrastidele ja hektikale. Happy Home on lahendus, kus omanäolise disaini ja funktsionaalse sisekujunduslahenduse koosluses on lihtsalt hea olla.

"Meie ambitsiooniks on luua kodusid, mis sobivad täiel rinnal elamiseks"

Esimese ja tänaseni kõige populaarsema maja Jaapan ehitasime enda koduks. Selle projektiga kaasnes ootamatu meedikajastus ja mitu disainiauhinda ning edasi on Happy Home areng olnud väga kiire. Liisa ja Mihkli teine suur unistus – tuua kohalikule arhitektuurimaastikule põnevaid elemente tuntud disainimaadest ning pakkuda vaheldust betooneramutele, hakkas vaikselt vormi võtma. Pärast Jaapani majaga turule tulekut müüdi aasta ajaga 10 eramut. Täpselt nii palju, kui teha jõuti. Majade arendamisel on kesksel kohal looduslähedus, kuna võimalus elada naturaalsete materjalide keskel mõjub positiivselt nii vaimule kui tervisele. Peamiseks ehitusmaterjaliks on valitud ristkihtpuit, mille puhul on kogu ehitusprotsessi ökoloogiline jalajälg oluliselt väiksem. Ristkihtpuidul on positiivne CO2 bilanss ja ehitusprotsess on kiirem, puhtam ja vähem mürarikas kui kivimaja ehitusel.

"Eestlaste kodu on olnud aastasadu just puitmaja ja meie soov on puitmaja teha eestlaste esimeseks valikuks uue kodu rajamisel ka nüüd."

Happy Home majad on loodusega harmoonias ning ajas kestvad nii ehituskvaliteedilt kui ka arhitektuurilt. Iga maja on unikaalse disainiga, kuid kõiki ühendab Happy Home visioon kodust. Meie loodud kodudes on õhku, valgust ja ruumi nii oma perele kui ka sõprade ja sugulaste võõrustamiseks. Kõikides majades on kõrged laed, suured klaasseinad, kasutatud on naturaalseid materjale. Loome kodusid, mis on stiilsed, funktsionaalsed, keskkonnasõbralikud, avarad ja ajatud. Just sellised, kus soovime ka ise elada.

"Loome just selliseid kodusid, kus soovime ka ise elada!"

Unistused ei sünni ilma tugeva meeskonnata. Happy Home majad valmivad arhitektidest, projektijuhtidest ja ehitajatest koosneva meeskonna koostöös.  "Oma tugevuseks peamegi seda, et kogu projekteerimine ja ehitus on ettevõtte sisene. Ehk kontrollime nii disaini kui ehituskvaliteeti. Samas oleme väga paindlikud. Muuta saab valmisprojektide planeeringut ja suurust ning teeme ka individuaallahedusi olenevalt kliendi soovidest ja krundi eripäradest. Samuti pakume sisekujundust ja õuealade projekteerimist, et klient saaks võimalikult tervikliku elukeskkonna. Klientidele, kes soovivad ise oma kodu kujundada ja ehitust juhtida pakume ka võimalust üks kõik mis hetkest ehituse üle võtta. Minimaalselt saab meilt tellida maja paketi koos paigalduse. "

"Välisriikidesse soovime müüa disaini, ehitustehnoloogiat ja materjale ja otsime selleks edasimüüjaid."

Ettevõttel on tänaseks edasimüüjad Rootsis ning visioon müüa oma teadmisi ja disaini välisturgudele. Liisa ja Mihkel rõhutavad, et nende igapäevatöö keskendub Eestile.  Oleme välja tulnud ka ridaelamu ja paarimaja lahendustega. Siin on väga palju võimalusi kasvamiseks! Välisturgudele soovime pakkuda oma maju niiöelda frantsiisina ehk müüa disaini, ehitustehnoologiat ja materjale aga ise me ehitama mujale ei kipu.

Jätkusuutlik mõtteviis

Tahame inspireerida inimesi elama teadlikumat ja jätkusuutlikumat elustiili ning meie eesmärk on suurendada säästvate materjalide osakaalu kõigis majades. Tegeleme säästva mõtlemise integreerimisega juba disainifaasis, kus tehakse esimesed olulised valikud nii materjalide kui energiatõhususe osas. Oma majades kasutame võimalikult palju keskkonnasõbralike materjale ja kohalikke toodangut, võttes arvesse maja kogu valmimise ja elutsükli. Meie eesmärk on saada vastutustundlikumaks ja jätkusuutlikumaks kogu majade ehituse protsessi osas . Töötame kindlate tavade raamistikus ja oleme teadlikud, et tähtsad on nii materjalivalikud, nende logistika, majade energiatõhusus kui ka ehitus protess ise. Täiustame oma eesmärkide saavutamiseks pidevalt oma tööviisi ja need hõlmavad kõiki meie äritegevuse erinevaid osi: alates disainifaasist ja meie ettevõtte kultuurist kuni majade energiatõhususe ja ehituseni.

Valides Happy Home kodu, valid tervislikuma elukeskkonna, toetad rohelist mõtteviisi ning Eesti disaini!

Muud postitused

Kõik tehtud tööd